درب اتوماتیک

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک فقط زیباست یا کاربردی است ؟

ارائه خدمات درب اتوماتیک  از خدمات درب اتوماتیک آرین می باشد

درب های اتوماتیک یکی از پرفروش ترین محصول در صنعت درب میباشد و به طور قطع میتوان این درب را جزو کارآمد ترین های این محصول نامید اما چه چیزی باعث شده تا این درب انقدر محبوب و پرفروش باشد این درب چه ویژگی های منحصر به فردی دارد؟ در این مقاله قصد داریم تمام جزئیات درب اتوماتیک را برسی کنیم . امروزه مردم به دنبال زیبایی هرچه بیشتر در اطراف خود هستند از نظر روانشناسی مکان های دارای جلوه زیبایی بیشتری هستند از قدرت جذب بیشتری نیز برخورد دارند و در ذهن افراد تائثیر گذار خواهند بود . این مسئله کاملا درباره درب ها نیز صدق میکند . یک درب زیبا با کارکرد عالی قطعا در زیبایی مکان شما و راحتی مصرف کنندگانتان تائثیر سزایی دارد . همه این ویژگی ها در درب های اسلایدینگ گنجانده شده . درب های اتوماتیک اسلایدینگ یک درب تمام شیشه میباشد که میان درب ها از زیبایی بسیار بالاتری برخوردار است و با عملکرد بی نظیرش راحتی را برای افراد به ارمغان خواهد اورد . امروز تمام فروشگاه ها اداره جات , بیمارستان ها, بانک ها و .. از این درب بحره میبرند و ما شاهد نفوذ این درب ها در جامعه هستیم .

بررسی فنی درب اتوماتیک

این درب دارای دو ریل میباشند یکی در قسمت بالا و دیگری در قسمت پایین نصب میشود . درب به طور اتوماتیک به هنگام نزدیک شدن فرد به درب با حرکتی اسلایدینگ باز خواهد شد . در ساخت این درب از شیشه های مرغوب و ایمن استفاده شده . درب دارای سنسور و سیستم های پیشرفته میباشد که شامل تسمه ,فولی هرزگر,چشم های الکترونیک, متور گیربکس , ریل و هنگر ها میباشد . همه این اجزا در کنار یکدیگر یک سیستم یک پارچه و بی نقص را تشکیل میدهند . در های اسلایدینگ به دو شاخه در بازار ها ارائه میشوند

1 _درب های اسلایدینگ با یک لت متحرک

٢ _درب های اسلایدینگ با دو لت متحرک

عملکرد درب در هر دو شاخه یکسان میباشد منتها درب های دو لته بزرگتر و دارای جلوه زیبا تری هستند . برای مکان های پر تردد و بزرگ باید از درب های دو لته استفاده نمود تا افراد به راحتی تردد نمایند . درب های اسلایدینگ دارای رنگ بندی های مختلف میباشند تا هرکس نسبت به سلیقه خود انتخاب کند این ویژگی به زیبایی درب می افزاید . درب های اتوماتیک اسلایدینگ دارای یک قطعه به نام اپرا تور میباشد که در بالای درب نصب شده است . سنسور های گیرنده بر رو این دستگاه نصب شده است . روند کار به این صورت میباشد که شخص با نزدیک شدن به درب تحت شعاع سنسور قرار میگیرد و سنسور پالس یا سیگنالی دریافت خواهد کرد تا درب را باز نماید جالب است بدانید بخش مهم تر این کار به عهده قطعه بسیار مهمی به نام میکرو کامپیوتر میباشد که سنسور به این قطعه متصل شده است . درواقع میتوان این قطعه را مغز درب نامید . کنترل سنسور های گیرنده و قطعاتی دیگری چون موتور کنترل تردد بر عهده میکرو کامپیوتر میباشد .

همانگونه که گفتیم کارکرد درب های دو لته با یک لته برابر است و هر دو از این قطعه استفاده میکنند ۰ ایمنی این درب ها کاملا در آزمایشگاه ها با روش های متفاوت تست شده اند شیشه ها این درب کاملا ایمن هستند و از قدرت مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردارند دارند .درب های اسلایدینگ را میتوان جزو درب های کم هزینه نامید در این درب قطعاتی استفاده شده که این درب را بسیار با دوام ساخته . درب از ولتاژ Dc پشتیبانی میکند . درب های اسلایدینگ دارای قطعه ای برای ذخیره انرژی هستند که بنا بر درخواست مشتری نصب میگردند این قطعه در صورت قطع برق , درب را در مراتب بسیار زیادی باز و بسته میکند . درب های اسلایدینگ تنها اتوماتیک نبوده و از این درب به طور دستی هم نیز عرضه میشود که مطمئنا همه شما با هر دو نوع این درب آشنایی دارید . در نتیجه میتوانیم موفقیت درب اتوماتیک را ایمنی و امنیت بالا ,طراحی بسیار زیبا و بی نقص بودن در عملکرد دانست.

درب اتوماتیک سکشنال یا زیر سقفی

درب اتوماتیک اسلایدینگ یا همان کشویی

درب اتوماتیک فولدینگ آکاردئونی اتوبوسی تاشو

درب اتوماتیک ریولوینگ یا گردان و چرخشی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک فولدینگ آکاردئونی اتوبوسی تاشو

درب های فولدینگ و فواید نصب نمودن آن اطلاعاتی را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم . نوع دیگری از درب های اتوماتیک، درب های تاشوی فولدینگ و یا درب های اتوبوسی می باشند . که استفاده نمودن از آن مانند سایر در های اتوماتیک به سهولت انجام می‌پذیرد.
آیا میدانید ویژگی ها و نوع کاربری درب های اتوبوسی به چه صورت می باشد ؟

این درب ها مورد پسند عموم متقاضیان می باشند دلیل این محبوبیت در مواردی چون سهولت در نصب و اجرای آن، قابل تطبیق بودن با محل نصب از نظر فیزیکی، برخورداری از مقاومت و باز شدن در اندک زمان و دیگر موارد برجسته می‌باشد . از دیگر ویژگی‌های حائز اهمیت درب های فولدینگ این می باشد که به خوبی می تواند در انواع محل های کوچک و بزرگ نصب شود. به ویژه قابل اجرا در محیط های کوچک می‌باشد. این ویژگی خاص به شما این امکان را می‌دهد که با آسودگی خاطر بدون در نظر گرفتن متراژ محیط مورد نظر امکان تقاضای نصب و اجرای پروژه ی درب های اتوبوسی را داشته باشید. یکی دیگر از ویژگی‌های درهای اتوبوسی این است که مقدار بازشوندگی آنها حتی در حالتی هم که محل نصب کوچکتر از حد معمول است ، بسیار ایده‌آل است . هرچند که در محیط هایی که ابعاد محل نصب نیز بیشتر است قدرت پاسخ دهی خوبی در باز شوندگی دارند. در واقع در همه حالات حتی با وجود محدودیت ابعاد محل نصب دارای کارایی و تطبیق ویژه ای هستند.

آیا نصب نمودن درب های خودکار تاشو یا همان درب های اتوبوسی نسبت به درب های قدیمی فوایدی هم دارد ؟

بدون شک چون این درب ها از ویژگی اتوماتیک و خودکار برخوردارند دارای قابلیت ها و فواید بسیار کارآمد تری نسبت به درهای سنتی پیشین هستند.

حال این ویژگی ها و فواید برجسته کدامند؟
در پاسخ باید با آوردن یک مقدمه نکته ای را یادآور شویم ؛ اگر شما بخواهید از درخروجی محلی شلوغ عبور کرده و در ازدحام و انبوه جمعیت راحت‌تر به خارج از محل برسید عبور از یک در معمولی برایتان آسان تر است یا عبور از یک در خودکار؟

به طور یقین در این حالت که احتمالاً عجله هم دارید در های اتوماتیک امکان رفت و آمد راحت تری را به شما می‌دهند . همچنین در وقت شما صرفه جویی نیز می کنند . بنابراین اهمیت نصب و اجرای در های اتوبوسی اتوماتیکی در محلی که دارای رفت و آمد زیادی در یک بازه زمانی اندک است مشخص می شود.

آیا میدانید این قابلیت تسریع در عملکرد باز شوندگی را چه اجزایی به این درها می‌دهد؟
از سیستم خارج شدن و باز شدن سریع به نام برک اوت به همراه یک سری لت ها استفاده می شود. که با قابلیت باز شوندگی وسیع تر در، این امکان را به افراد می‌دهد که حتی در مواقعی که نیازمند خارج شدن سریع به هنگام عجله داشتن و یا موارد خاص و ضروری هستند ، بتوانند در اندک زمان به راحتی از محل خارج شوند. حال می‌خواهیم ببینیم که وقتی محیط مورد نظر برای اجرای عملیات طراحی،راه اندازی و نصب دارای ابعاد کوچکتر باشد

از چه مدل هایی از درب های اتوماتیک می توان استفاده نمود ؟

در این محل ها تنها نوع اتوماتیک اتوبوسی به کار گرفته می‌شود و از سایر انواع درب اتوماتیک در این محل ها مجاز به استفاده نمودن نیستیم . آن هم به دلیل این است که درب های اتوبوسی قابلیت این را دارند که به میزان هشتاد درصد و گاهی بالاتر از هشتاد و پنج درصد پهنای فضای باز شوندگی را برای ورود راحت تر ایجاد نمایند. فق حتما باید ها و نباید ها در نصب درب اتوماتیک ساختمان را رعایت کنید.
بنابراین اگر نیازمند دربی هستید که قابلیت های مختلف اعم از ؛ زیبایی، استفاده راحت، قدرت باز شوندگی خوب به ویژه به هنگام عجله داشتن و موارد ضروری را به صورت کلی و یکجا دارا باشد، پیشنهاد ما به شما استفاده از درهای تاشوی فولدینگ می باشد. امید که موضوع این مقاله مورد توجه دوستان گرامی واقع شده باشد .